MTK’dan Demirtaş’a destek

MTK’dan Demirtaş’a destek

İzmir Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, MTK Sitesi’ni ziyaret ederek, Site Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Sadi Doğan ve sitedeki İzmir Ticaret Odası üyeleriyle bir araya geldi. Demirtaş, tekstil ve konfeksiyonun İzmir’in sanayisinde ve ihracatında çok büyük yeri olduğunu belirterek, “Sektör on binlerce kişiye iş imkânı sağlıyor, büyük katma değer yaratıyor. MTK Sitesi de tekstil ve konfeksiyon sektörlerinin İzmir’de en başarılı şekilde bir araya geldiği çarşımız” dedi.

1000’e yakın işyerinin olduğu MTK’nın tüm Türkiye’ye örnek olduğunu belirten Demirtaş, Oda olarak MTK’ya her zaman destek verdiklerini söyledi. Demirtaş, “Siteye uygun olarak Büyük Önder Atatürk’ün son derece şık bir giysi ile heykelini yaptırdık. Mekandan kaynaklanan sorunların çözümüne yardımcı olduk. MTK Tekstilciler Site yönetiminin sektörün gelişmesi ve mesleki personel yetiştirilmek üzere düzenlemeyi planladıkları mesleki kurs eğitimlerine maddi destek verdik. Sektöre yönelik olarak düzenlediğimiz eğitimlerden, fuar organizasyonlarından, dış ticaretin geliştirilmesi çalışmalarından MTK üyelerinin de yoğun olarak yararlandığını mutlulukla görüyoruz” diye konuştu.

YABANCILARI MTK’YA GETİRMELİYİZ

MTK’da tekstil ve konfeksiyon ile ilgili her türlü ürünün bulunduğunu, son derece şık ve ileri teknoloji ürünlerin tasarlanıp üretildiğine dikkat çeken Demirtaş, “Kentimize gelen yabancı işadamı heyetlerinin rotasına artık MTK’yı eklemeliyiz. Buraya gelip görmeliler, ziyaret etmeliler. Eminim ki burayı her gören yabancı işadamı hayran kalacak ve alım yapacaktır. Önümüzdeki dönem bunun için çalışacağız” dedi. Demirtaş, MTK’da çocuklar için organik giysi üretiminden özel döşemelik kumaşlara kadar çok sıra dışı ürünler de olduğunu belirterek, ciddi üretim gücü olan firmaların özellikle iç pazara açılmalarında markalaşmaları gerektiğini, bu konuda İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım ile İletişim Fakültesi aracılığıyla destek vereceklerini söyledi.

DEMİRTAŞ’A TEŞEKKÜR

MTK Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Sadi Doğan da Demirtaş’ın ziyaretinden büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Doğan, “Odamızın ve Başkanımızın bize olan ilgisine çok teşekkür ediyorum. Şu ana kadar hangi konuda ne istediysek aldık” dedi. MTK’nın 10 bin çalışan ve 20 bin çalışan ile çok güçlü bir üretim merkezi olduğunu kaydeden Doğan, “İzmir ve Bölgenin tekstil ve konfeksiyon ihracatının merkezi. Sadece nihai ürün değil fermuarcısından astarcısına kadar her türlü yan sanayi üretimi de var. Türkiye’nin en büyük sektörel çarşısıyız. Başarımızın en önemli nedeni ise sitede her konuda tam birlik ve beraberlik olması. Çöp toplamadan güvenliğe kadar pek çok hizmeti kendi bünyemizde veriyoruz. Bugüne kadar büyük destek gördüğümüz Odamızdan özellikle çevre ve peyzaj düzenlemesi konusunda yardım istiyoruz” dedi.

Site Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Salkım ve Ömer Marel ile diğer MTK üyeleri 6 Mayıs 2013’te yapılacak olan İzmir Ticaret Odası seçimlerinde site olarak birlikte hareket edeceklerini ve Ekrem Demirtaş’ı destekleyeceklerini söyledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ